Na wyspie Wolin znajduje się najwyższe w kraju wybrzeże klifowe. Klify ciągną się tu na przestrzeni 15 km. Najwyższy klif - Gosań - 93,4 m n.p.m., jest najwyższym wzniesieniem polskiego wybrzeża, opada na wąską, kamienistą plażę, prawie pionową ścianą. Można się na niego wspiąć i zobaczyć niemal całą Zatokę Pomorską, Międzyzdroje, Świnoujście, a nawet Ahlbeck na wyspie Uznam.
Wybrzeże klifowe znajduje się na wyspie Wolin, w granicach Wolińskiego Parku Narodowego. Rozciąga się na przestrzeni 15 km na wschód od Międzyzdrojów do Świętej Kępy. Stromo nachylone ku północy wybrzeże opada w stronę Zatoki Pomorskiej.
Wolińskie klify są, jak wszystkie tego typu wybrzeża, wynikiem współdziałania morza i lądu. Stanowią one część Pasma Wolińskiego, czyli zalesionego wału morenowego. Siły fal morskich, wód opadowych, grawitacji i niszczącej działalności wiatru przyczyniają się do nieustannego osypywania się zboczy. To sprawia, że na plaży można zobaczyć rumowiska kamieni i stożki osypiskowe. Klify stale się cofają. Szacuje się, że brzeg przesuwa się ok. 1 m rocznie.
Klify można podziwiać idąc plażą, szlakiem nadmorskim. Widać wtedy najlepiej jak wyglądają zbocza, a szczególnie ich stromość. Warto jednak także wejść na kilka punktów widokowych na szczytach wzniesień. Piękne widoki oferują między innymi Kawcza Góra oraz Gosań.